Modele de fusta tricotate manual


Primavara a venit, vremea devine mai Calda si te obligations sa lasi hainele groase de o parte si sa incepi sa porti altele mai subtiri dans Culori pastelate, Fuste scurte Care se potrivesc parfait cu topuri, Bluze crosetate Manual DIN Bumbac sau Matase. Va voi prezenta un modèle de Top… Va prezint dans acest articol, un nou modèle de Bereta adatg tricotata si crosetata Manual, DIN FIR de mohair si Lana, calduroasa si eleganta, potrivita pentru anotimpul rece. Materiale folosite: 80 gr. Lana groasa (100 m/100 gr. aprox.) 50 gr. mohair (pentru Floarea crosetata INCA 10 gr. in plus) (… Fusta în wvncc enunţate se Lucrezia DIN Două părţi şi anume – série şi faţă. Pentru fiecare parte se desenează un tipar.

Adaugă Fusta in forma de A, noua, groasa, tricotata Manual, modèle deosebit Rochiile tricotate se prezintă cu mănecile scurte sau Lungi. La o rochiță cu mânecă scurtă îmbracă o bluză sau bluză cu Guler. Important să fie unicolor, altfel stilizația va fi supraîncărcată. Purtând rochițele tricotate nu trebuie să renunți la imprimeuri. Modelul copertă va sublinia delicat decolteul iar volănașele conferă feminitate. Femeile cu bustul generos AR trebuie să renunțe la imprimeurile mari și podoabele Care adaugă kilogramele în plus. Rochiile tricotate se potrivesc tuturor femeilor. Este o combinație ideală Mereu la modĂ. Nu aștepta, comandă “doit avoir”-UL moderne azi! Simpla si eleganta, acesta Rochy tricotata Manual este un modèle usor de realizat si nu necesita multa experienta.

Dans acest Tutorial cu poze si explicatii, veti Gasi instructiunile necesare realizarii acestei Frumoase Rochii tricotate. Materiale necesare pentru Roze tricotata Manual: As circulaires marimea 2,5 ACE circulaires marimea 3 350 gr…. Fusta groasa, in forma de A, alcatuita DIN 10 clini. Tricotata manuel, circulaire, fara cusaturi, cu un modèle Frumos, deosebit. Un FIR UNIC de efect, cum este acest FIR (fil d`échelle), poate face chiar si DIN cel mai simplu modèle, un modèle cu aspect complicat. Se pot lucra accesorii tricotate manuel DIN FIR Astuce SCARA, cele mai cunoscute fiind esarfele si salurile, INSA eu am lucrat Din acest… Croșetatul este o formă simplă și distractivă Care vă permite să creați haine Frumoase și utile, cum ar fi aceasta eșarfă croșetată manuel. Dacă sunteți incepator la croșetat, crearea unei eșarfe poate părea departe de abilitățile dumneavoastră. Și totuși, o eșarfă croșetată Manual, poate fi făcută ușor și necesită doar Naomi tehnici… Tricotarea incepe de la Linia de talie şi se urmăreşte Linia tiparului. La lungime se tricotează 2 – 3 cm în plus pentru TIV.

Linia de subraţ se desenează aplicînd în prealabil măsurile de grosime astfel: – PE orizontala A se aplică DIN ponctul A spre dreapta 1/4 DIN grosimea taliei şi se notează cu un punct. – PE Linia de şold se măsoară DIN ponctul C spre dreapta 1/4 DIN grosimea şoldului şi se înseamnă un punct. – PE Linia de lungime se măsoară 1/4 DIN grosimea şoldului pentru fustele drepte şi 3 – 5 cm pentru fustele evazate. Ponctul Stabilit se unește cu ponctul de PE Linia de şold şi apoi cu ponctul de PE Linia A printr-o Linie plină. În dreptul şoldului această Linie se rotunjeşte uşor. Fustele tricotate mie imi plac foarte mult CACI DIN ponctul meu de la se aseaza foarte Fain PE Corp.

Saznajte