exemple de carti psihologice


Interpretarea Viselor nu este o lectura simpla, cu siguranta, CACI Freud nu numai ca avea o minte Analitica deosebita, ci avea si interese intelectuale foarte vaste. Este una dintre chez Care m-au “forţat” să Îmi UAI foarte multe notiţe și cred că am recomandat-o la CEL puţin 20 de prieteni. Autorii Cheryl Richardson Si Louise Hay, ne invata cum sa FIM stapinii propriei vieti. Aceste carti psihologice trebuie citite de catre lisse persoana Care vrea sa se cunoasca mai bine, deoarece au Darul de la transmite mesaje puternice, care pot schimba insasi gandirea cititorului. Probabil cea mai importanta lucrare DIN domeniul psihologiei, publicata in urma studiului condus de Daniel Goleman, un scos in evidenta importanta emotiilor in dezvoltarea propriei personalitati si cum intelegerea acestora are un efect important asupra intelegerii unei anumite situatii. Benjamin Franklin “, de ce procrastinăm și multe Alte descoperiri fascinante DIN domeniul psihologiei. Cine a spus aceste Vorbe, un dreptate de avut Perfecta. Acest lucru este valabil indiferent daca vorbim de lecturi de fictiune, carti de dezvoltare personala, carti de PSIHOLOGIE sau Studii stiintifice publiez dupa multi Ani de cercetare asidua. PE Langa explicatii Cartea mai cuprinde si peste 300 de imagini descriptive cu Principalele Gesturi cu care ne intalnim in viata de zi cu Zi si semnificatia acestora. Dupa doar 6 zile, experimentul a fost oprit, deoarece voluntarii pacifisti devenisera sadici, iar ceilalti nu rezistasera DIN Punct de vedere émotionnelle.

Atunci cand exista probleme in relatia de cuplu si nu intelegi de ce partenerul nu observations Dragostea pe care o oferi, gandeste-te o Clipa daca Modul in care o faci este cel pe care El il simte. Cartea “Gandire rapida, Gandire lenta” incearca sa ne explice cum functioneaza aceste sisteme si cum putem folosi tehnici speciale care sa ne fereasca de stangaciile Mintii noastre. EI bine, editorul site-ului TheEdge, John Brockman, un pus această întrebare unora dintre CEI mai deștepţi oameni din lume, iar răspunsul acestora fost sintetizat în Cartea “cela va vous rendre plus intelligent”, care este o lectură foarte interesantă. El a observat cum Modul sau de gandire si bicyeiurile se schimba subtil de la an la an, Cum nu se mai poate concentra mai mult de cateva minute la un singur lucru, cum creierului II este DIN ce in ce mai foame de Informatie, pe masura ce este hranit (bombardat literalmente) Cu informatie noua. Cartea se afla deja la a SASEA editie, deci sunt prezente multe informatii Noi. Am pus mâna PE multe cărţi, Dar puţine au fost cele care au reușit să mĂ distreze Atât de tare, PE Cât a reușit să o facă “vous n`êtes pas si intelligent”.

Saznajte